single

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Przedpokój to jedna z reprezentacyjnych części mieszkania, a dokładnie pierwsze pomieszczenie, które zobaczą odwiedzający nas goście. To między innymi właśnie z tego powodu należy poświęcić jego aranżacji wystarczająco dużo uwagi. Jakie elementy należy więc wprowadzić do przedpokoju, by uczynić go funkcjonalnym, lecz i nie przesadzić z liczbą mebli? Podpowiadamy! 

Czym powinien się charakteryzować przedpokój? 

Przedpokoje nie należą do ustawnych, przestronnych miejsc. Dlatego też właśnie to, jak zostaną w nich rozmieszczone poszczególne elementy, ma kluczowe znaczenie dla komfortu korzystania z tego pomieszczenia. Niestety, zachowanie równowagi w kwestii liczby i rodzajów mebli podczas urządzania przedpokoju może być dość trudne. Zbyt mała liczba przedmiotów wyposażenia uczyni to miejsce niezbyt użytecznym, a umieszczenie w nim zbyt wielu mebli przyczyni się do stworzenia wrażenia przytłoczenia i bałaganu. 

Niezależnie od tego, jaka wizja przyświeca Ci podczas wyposażania przedpokoju, postaraj się zaopatrzyć w miarkę – pozwoli ona dokładnie określić i łatwiej wyobrazić sobie przestrzeń, którą zajmą meble do przedpokoju. Jeśli pomieszczenie ma bardzo nietypową formę, rozwiązaniem lepszym od zakupu gotowych produktów może okazać się zamówienie mebli na wymiar. Pamiętaj, że jeśli przedpokój nie jest oddzielony od reszty mieszkania ścianą, przy jego dekorowaniu warto starać się zachować spójność i zdecydować się na wykorzystanie podobnego stylu aranżacji co w pozostałych pokojach. Zastanawiasz się, gdzie znaleźć meble do tego pomieszczenia? Sprawdź na przykład bogatą ofertę Galerii Wnętrz Domar. 

Przechowywanie przedmiotów w przedpokoju – jakie meble wybrać? 

Urządzenie dużego przedpokoju nie jest zbytnim wyzwaniem. Dysponujące taką przestrzenią osoby często decydują się na umieszczenie w nim dużej szafy, która pozwoli składować odzież wierzchnią, buty, parasole oraz wiele innych przedmiotów bez pozostawiania ich na widoku. Popularnym rozwiązaniem są w szczególności funkcjonalne, modułowe szafy, wyposażone w rozsuwane drzwi z lustrami. Niekiedy jednak nawet wąska, nieduża szafa zabiera zbyt dużo miejsca w przedpokoju. Co zrobić, by wciąż móc przechowywać w tej części mieszkania przedmioty i nie martwić się problemami z małą ilością miejsca? 

Regały i wąskie komody – praktyczne i nowoczesne rozwiązanie 

Osoby posiadające przedpokój o niewielkim metrażu mogą zdecydować się na zakup wysokiej komody lub pionowego regału. Pierwsze z tych rozwiązań świetnie sprawdzi się wtedy, gdy celujemy w minimalistyczny wystrój pomieszczenia i nie chcemy pozostawiać na widoku zbyt wielu elementów. Należy jednak pamiętać, że pionowe komody mogą być dość niewygodnym rozwiązaniem w przedpokojach o najmniejszym metrażu, ponieważ wysuwanie szuflad zabiera dodatkową przestrzeń. 

W takich pomieszczeniach lepiej sprawdzi się regał o dłuższych, ale niezbyt szerokich półkach. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład modele przypominające opartą o ścianę drabinę. Dzięki swojej lekkiej formie świetnie sprawdzą się w tych przedpokojach, w których wiecznie brakuje miejsca. 

Ławka i szafka na buty – uczyń swój przedpokój maksymalnie wygodnym 

By szybciej przygotować się do wyjścia, warto umieścić w przedpokoju szafkę na buty, ławeczkę oraz wieszak bądź stojak na odzież wierzchnią. Szafka i stojak pozwolą Ci zachować porządek w tej części mieszkania, a ławeczka umożliwi wygodne włożenie obuwia, bez ryzyka utraty równowagi.