single

Jak wybrać kosiarkę spalinowa z napędem? Na co zwracać uwagę?

 
Zadbany i piękny trawnik to chluba każdego miłośnika ogrodów. To miejsce, które służy wszystkim domownikom. Zarówno w odpoczynku, graniu w piłkę nożną czy opalaniu. Ale jego pielęgnacja jest jednak sporym wysiłkiem, do którego nie każdy garnie się tak chętnie. Co więc zrobić aby żmudna czynność jaką jest z pewnością koszenie trawnika była łatwiejsza? I jak wybrać odpowiednią kosiarkę dostosowaną do naszych potrzeb?

Jak ułatwić pracę w ogrodzie?

Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniej kosiarki warto jest pamiętać o nas samych. Mimo że koszenie trawnika z pozoru wydaje się lekkie i prozaiczne to szczególnie przy dużych powierzchniach i licznych nierównościach może stać się ciężką pracę. Aby ją ułatwić warto jest zainteresować się kosiarkami spalinowymi z napędem. Ich niewątpliwym atutem jest przede wszystkim lekkość prowadzenia. Chociaż same w sobie są dużo cięższe od zwykłych modeli to za przyczyną wykorzystania w nich napędu praca nimi jest o wiele łatwiejsza.

Rodzaje kosiarek spalinowych z napędem?

Obecnie dostępne na rynku kosiarki różnią się między sobą wykorzystanymi mechanizmami. Można podzielić je na przykład ze względu na mechanizm napędu. Wyróżniamy bowiem przekładnię ślimakową lub kątową. Możemy wybrać również czy nasza kosiarka ma mieć przedni lub tylni napęd. Jest to istotne w przypadku gdy nasz trawnik jest nierówny i zależy nam na płynności pracy kosiarki wówczas warto wybrać napęd na tylną oś.

Głównym podziałem tego typu kosiarek jest ich rozróżnianie pod kątem rodzaju wykorzystanego w nich systemu ścinania trawy. Do najczęściej wybieranych należą kosiarki rotacyjne. Działające na zasadzie szybkiego ruchu ostrzy. Idealnie sprawdzają się do nawet wysokiej trawy. Gdy jednak zależy nam na precyzyjnym przycinaniu ale wyłącznie suchych i dość krótkich źdźbeł możemy wybrać kosiarkę bębnową. Do cięcia trawy służy w nich specjalny walec z nożami. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, jest również zakup kosiarki spalinowej z napędem

Jak wybrać kosiarkę spalinową z napędem?

Wybór odpowiedniej kosiarki jest ściśle związany z naszymi potrzebami, wielkością  murawy oraz ukształtowaniem terenu na którym znajduje się trawnik. Ta zależność wynika z dopasowaniu wielkości oraz mocy jaką dysponuje kosiarka a potrzebach trawy jaką mamy w naszym ogrodzie. 

Kosiarki spalinowe z napędem powinny zostać dobrane do naszego wielkości naszego trawnika oraz tego czy musimy przy jego koszeniu manewrować pomiędzy przeszkodami czy pośród wąskich przestrzeni. Zbyt duża gabarytowo kosiarka nie będzie w takim wypadku najkorzystniejszym wyborem. 

Wybór odpowiedniego dla nas modelu kosiarki należy uzależnić od sposobu w jakim chcemy aby zbierała ona urobek. Obecnie mamy dwa podstawowe sposoby na pozbywanie się skoszonej trawy. Pierwszym jest klasyczny kosz, do którego trafia ścięta trawa a po jego napełnieniu należy go jedynie opróżnić. Drugą opcją jest rozrzucanie skoszonej trawy bezpośrednio na trawnik. Mulczowane źdźbła na drobne kawałeczki sprawdzą się idealnie jako naturalny nawóz służący użyźnieniu gleby. Jednak tylko wówczas gdy nasza trawa jest delikatna i niewysoka.

Artykuł sponsorowany