single

Hunter nawadnianie - wszystko co warto wiedzieć?

Hunter nawadnianie - co to oznacza?

Nawodnienie ogrodu jest istotnym elementem jego funkcjonowania, dlatego tak ważne jest, aby zadbać o odpowiednią jakość nawodnienia. System nawodnienia możemy zbudować samodzielnie, będziemy tylko potrzebowali odpowiednich elementów. Do nich zaliczymy między innymi rury rozprowadzające wodę, zraszacze wynurzalne bądź przenośne, złączki, zawory i inny osprzęt hydrauliczny.

Kupując rury, zazwyczaj kupujemy całe kręgi na metry. Średnica rur jest różna i należy dopasować do naszych potrzeb. Średnica zależy od tego jak rozległa jest cała instalacja oraz między innymi od ilości punktów, z których wypływa woda. Zazwyczaj do zastosowania w ogrodach przydomowych wystarczające będą rury o średnicy 20 lub 25 milimetrów. Musimy do tego dobrać odpowiednie oprzyrządowanie taki jak trójniki, złączki i inne elementy nawadniające.

Osobnym sposobem jest nawadnianie kropelkowe. Jeżeli planujemy takie rozwiązanie, to będzie nam potrzebna linia kroplująca. Kupuje się ją na metry wraz z niezbędnymi elementami do zrobienia przyłączenia.

Bardzo ważnym elementem jest również wykonanie drenażu. Do jego wykonania potrzebny będzie żwir. Warstwa żwiru powinna mieć przynajmniej 10 centymetrów.

Jeżeli decydujemy się na instalację automatyczną, to niezbędne będzie skorzystanie ze sterownika, posiadający czujnik wilgotności gleby. Możemy odpowiednio taki sterownik zaprogramować.

Nawadnianie sadu - w jaki sposób?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy warto jest, nawadniać sad. Oczywiście odpowiedź na tak postawione pytanie musi być twierdząca. Dobrze zaprojektowane nawadnianie sadu, to gwarancja zbioru dorodnych i obfitych plonów. W naszym kraju deszcz pada często i może się wydawać, że nawadnianie sadu jest zbędne. Jednak również często przychodzą okresy suszy, które mogą wyrządzić poważne szkody w naszym sadzie. Bazując na produktach hunter możemy dostarczyć do naszego sadu tyle wody ile potrzebuje.

Nawadnianie ogrodu jak i nawadnianie sadu oczywiście nie musi odbywać się codziennie. Dobrze wykonany i zaplanowany system pozwoli dopasować podlewanie do potrzeb roślin. Skuteczny system wykonujący nawadnianie hunter pozwala zapewnić wysoką kondycję drzew, to przełoży się na dobre plony, co oczywiście ma kluczowe znacznie dla każdego sadownik.

Automatyczne systemy w produktach Hunter

Kiedy już podejmiemy decyzję o konieczności nawadniania naszego sadu lub ogrodu, kolejną decyzją, jaką musimy podjąć jest sposób podlewania. Wiele osób zastanawia się, czy automatyczne systemy podlewania mają sens, szczególnie kiedy powierzchnia sadu nie jest zbyt duża. Jednak takie rozwiązanie ma sporo zalet.

Pierwszą zaletą jest oszczędność czasu oraz oczywiście znacznie ułatwi nam pracę. System działa automatycznie więc nie ma konieczności samodzielnego podlewania każdego owocowego drzewka. Warto zauważyć, że odpowiednio zaplanowany system nawadniania zapewni odpowiednią ilość wody dla poszczególnych rodzajów drzewek owocowych.

Automatyczne podlewanie to również duża wygoda dla właściciela sadu, nie trzeba dopasowywać swojego planu dnia do podlewania sadu. Dzięki temu możemy swobodnie pojechać, załatwiać swoje sprawy, a zaprogramowany odpowiednio system sam będzie podlewał. Szukasz rozwiązań? Odwiedź sklep podlane.pl.

Kolejną zaletą jest oszczędność i to zarówno wody jak i pieniędzy. Dzięki automatycznym systemom zawsze jest możliwość ustawienia takiej ilości wody, jaka jest niezbędna w danym momencie. Na przykład podlewanie drzew po obfitych opadach deszczu nie ma sensu.

Artykuł sponsorowany