single

Co należy wziąć pod uwagę przed zakupem płytek imitujących kamień

Kiedy szukasz przepracować obszar swojego domu, płytki imitujące kamień oferują doskonałą alternatywę dla płytek ceramicznych lub porcelanowych jako ich indywidualny, autentyczny styl pozwala nie tylko wizualne oświadczenie, ale również zapewnić praktyczność i będzie tchnąć nowe życie w swoim domu.

Istnieją jednak pewne obszary, których nie należy pomijać przy przyjmowaniu płytek z kamienia naturalnego. W naszym najnowszym blogu opowiadamy o tym, co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu płytek imitujących kamień.

1 - Gdzie układasz swoje płytki?

Po pierwsze, która część twojego domu wygląda na remont?

Istnieje wiele różnych obszarów w domu, które naprawdę mogą uzyskać nowy wynajem życia z płytek imitujących kamień. Kuchnie i łazienki są zawsze popularnym wyborem do układania płytek, ale są też takie obszary jak korytarze, ogrody zimowe, powierzchnie mieszkalne, a nawet przestrzenie zewnętrzne, w których mogą być używane.

Płytki imitujące kamień nie tylko doskonale nadają się do podłóg, trend do ścianek działowych wprowadził kamień naturalny do obszarów ściennych w salonach i jadalniach. A co powiesz na kafelkowanie ściany kominka lub wykonanie ściany kina z kamienia naturalnego z kafelkami dzielonymi?

2 - Wybierz swój styl

Jeśli kamienne płytki są trasą, którą chcesz zejść, zanim cokolwiek zrobisz, upewnij się, że masz jasne wyobrażenie o stylu, po który jedziesz.

Czy wieś jest domem dla tych, których szukasz? Może nowoczesny, współczesny styl bardziej pasuje do reszty twojego domu?

Styl płytki, na którą się zdecydujesz, będzie prawdopodobnie różnił się w zależności od obszaru Twojego domu, do którego chcesz go dopasować, przy czym różne odmiany płytek bardziej pasują do określonych opcji stylistycznych.

Na przykład łupek i wapień przywołują na myśl klasyczny styl vintage, z nowoczesnym akcentem. Sprawdzają się one naprawdę dobrze zarówno w stylu wiejskim, jak i we właściwościach z epoki.

Kamienie naturalne, takie jak granit i trawertyn, oferują bardziej nowoczesną estetykę. Zwłaszcza granit doskonale nadaje się do minimalnych kuchni i otwartych przestrzeni mieszkalnych, w których ludzie chcą mieć ten elegancki, nowoczesny styl.

Upewnij się podwójnie, że wybrana przez Ciebie płytka imitująca kamień jest odpowiednia do celu i zgodna z wizją Twojego produktu.

3 - Wybierz swoje płytki

To jest nasza ulubiona część. Asortyment płytek imitujących kamień może pomóc Ci się zainspirować, pozwalając znaleźć idealną płytkę dla Twojej konkretnej wizji.

Po zastanowieniu się nad wykończeniem, kolejnym ważnym czynnikiem będzie kolor. Mamy tak wiele pięknych kolorów do wyboru, od modnej szarości po wyrafinowaną kość słoniową.

4 - Wybierz swoje wykończenie

Być może nie zdajesz sobie sprawy z roli, jaką odgrywa wykończenie płytek i jest ono ważne dla Twojego projektu.

Na przykład, w instalacji łazienki, nie chcesz płytki, która ostatecznie okaże się śliska pod stopami.

Podobnie, jeśli chcesz dodać kamienne płytki do części domu, gdzie chcesz poczuć korzyści z ogrzewania podłogowego, a następnie szczotkowane gotowe płytki są doskonałą odpowiedzią, ponieważ nadal mają wizualne piękno powierzchni kamieni, ale są bardziej miękkie pod stopami niż inne płytki.

5 - Zmierz

Niezwykle ważne jest również przeprowadzenie dokładnych pomiarów, aby ustalić, ile płytek potrzebujesz. Radzimy mieć współczynnik strat na poziomie 10%-15%, aby umożliwić nacięcie i pokrycie wszelkich niedoskonałości płytek, co pozwoli na uzyskanie takiej powierzchni płytki, jaką sobie wyobrażasz.

Poświęć czas na zapoznanie się z ofertą i znalezienie idealnego dla Ciebie rozmiaru i ilości płytek.