single

Praktyczne i solidne szuflady do kuchni - jakie wybrać?

Trudno wyobrazić sobie kuchnię, w której nie ma szuflad. Jest to alternatywa dla szafek. Są wygodne, a produkty można w nich szybko i łatwo przechowywać. Najlepiej zaplanować ich rozmieszczenie i liczbę jeszcze przed zaprojektowaniem kuchni. Projektanci zalecają, aby wybrać ich jak najwięcej.

Szuflady są lepsze niż szafki

Ponieważ szuflady są specjalnie zaprojektowane, ich zawartość jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Mamy nieograniczony dostęp do żywności i urządzeń przechowywanych w szufladach, w przeciwieństwie do szafek. Są one przestronne, funkcjonalne i piękne. Warto wymienić jedną szafkę na dwie lub więcej szuflad, jeśli mamy taką potrzebę. Ułatwi to dotarcie do przechowywanych przedmiotów i zmniejszy konieczność schylania się. Często zdarza się, że szafki mają tendencję do tego, że wymagają od nas usunięcia wszelkich materiałów, które znajdują się w pobliżu krawędzi, aby uzyskać dostęp do zawartości. Szuflady pozwalają nam mieć wszystko, czego potrzebujemy w zasięgu ręki, dzięki czemu nie musimy niczego przesuwać ani ciągnąć.

Sprawdź: Bimeb - akcesoria meblowe.

System: standard, metabox i tandembox

Ważne jest, aby szuflady dobrze spełniały swoją rolę i można było z nich korzystać w sposób łatwy i nieskrępowany. Istnieją trzy sprawdzone opcje konstrukcyjne, które ułatwiają dostęp do szuflad i pozwalają na ich wsuwanie i wysuwanie bez ograniczeń.

System standardowy w szufladach

System standardowy to system prosty i nieskomplikowany. Szuflady wyposażone w ten system nie wysuwają się do końca. Nośność szuflady również nie jest zbyt duża.

System metabox w szufladach

System metabox to mechanizm oparty na metalowych prowadnicach. Mogą one utrzymać maksymalny ciężar 55 kg. Szuflada ta nie jest w pełni wysuwana, ale można z niej wygodnie korzystać.

System Tandembox w szufladach

Tandembox to jedyny mechanizm, który pozwala na całkowite wysunięcie szuflady. Szuflady zamontowane na tej konstrukcji mogą utrzymać nawet 80 kilogramów.
Wybór mechanizmu szuflad warto pozostawić ekspertom, którzy będą wykonywać meble i organizować kuchnię. Pomogą nam oni wybrać najlepsze rozwiązanie dla naszej kuchni. Należy jednak pamiętać, że solidny system zapewni nam bezproblemową eksploatację i zadowolenie.

Szafki oraz szuflady kuchenne

Można by pomyśleć, że szuflady są nudne, bo są zabudowane. Choć szuflady są funkcjonalne, producenci mebli dbają o to, by były oryginalne. Nowoczesne szuflady mogą być wykorzystywane na wiele różnych sposobów, także w innowacyjnych kombinacjach.

Osoby, które uważają, że szuflady są tylko elementem szafek kuchennych są w błędzie. Okazuje się, że szuflady są niezwykle funkcjonalne, a producenci stale udoskonalają ich projekty, aby ułatwić przechowywanie i wyjmowanie akcesoriów kuchennych. Oto kilka z naszych najpopularniejszych pomysłów:

  • Szuflada narożna - Pozwoli Ci ona maksymalnie wykorzystać trudny do zagospodarowania kąt w Twojej kuchni. Przemyślana konstrukcja szuflady, w tym skośna tylna ściana, oraz łamany front, zapewniają jej doskonałą pojemność i łatwy dostęp do zawartości.
  • Szuflada pod zlewem - Szuflada ta znajduje się pod zlewem. Szuflada swobodnie się wysuwa dzięki specjalnemu wycięciu w komorze zlewu. Pozwala to na zaoszczędzenie cennej przestrzeni, która w innym przypadku zostałaby zmarnowana. Szuflada ta może służyć do przechowywania płynów do mycia naczyń, gąbek i worków na śmieci.
  • Szuflada na odpady, co jest rzadkością, a szkoda! Jest to bardzo praktyczne i użyteczne rozwiązanie, które może zastąpić tradycyjne szafki pod zlewem. Front kuchenny można łatwo wysunąć, umieszczając na specjalnych prowadnicach pojemniki na śmieci i kosze na segregowane odpady. Dzięki temu można łatwo posegregować śmieci bez konieczności sięgania do szafki. Szuflada ta może być również wykorzystana do przechowywania środków czystości i detergentów kuchennych, jeśli przegrody są dobrze zaprojektowane i dobrane.

Dobra organizacja

Dobrze skonstruowana szuflada GTV modern box to tylko jeden krok w kierunku funkcjonalności w kuchni. Kolejnym ważnym krokiem jest organizacja w szufladzie - odpowiednie przegrody i podziały, a także pojemniki, uchwyty i rączki, które pozwalają "okiełznać" zawartość, aby nie przesuwała się podczas wyciągania lub wsuwania. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, w tym gotowe pojemniki i systemy, które można dostosować do wymiarów szuflad oraz akcesoriów i produktów, które będą w nich przechowywane. Możemy wtedy łatwo stworzyć odpowiednie wyposażenie szuflad, wybierając wkłady na sztućce i uchwyty na talerze, pokrywki, butelki. Wystarczy tylko dobrze poszukać.