single

Jak zacząć uprawiać warzywa w domu?

Świeże i ekologiczne warzywa, owoce, a nawet aromatyczne zioła. Wszystko uprawiane w czterech ścianach, bez ogrodu. Kluczem do obfitych, domowych plonów jest właśnie growbox. Dzięki niemu uprawa w warunkach bez dziennego światła wcale nie musi być skomplikowana. A w efekcie możemy cieszyć się dorodnymi zbiorami.

Growbox to miniaturowa szklarnia lub też namiot do uprawy. Można w nim wyhodować nawet najbardziej wymagające rośliny. Stosując odpowiednie urządzenia możliwe jest nie tylko regulowanie i kontrola wilgotności oraz temperatury we wnętrzu growbox'a, ale także naświetlanie czy poziom zawartości CO2!

Efekt? Growbox to klucz do stworzenia własnego ogródka, w wielkomiejskiej przestrzeni i to nawet w małym mieszkaniu. Warzywa, owoce, krzewy czy zioła można uprawiać nawet poza sezonem ich wegetacji. Growbox to również idealne rozwiązanie dla uprawy bardzo wymagających i egzotycznych roślin.

 

Czy domowa uprawa jest trudna?

Growbox w połączeniu z odpowiednią aparaturą nie wymaga od tych, którzy chcą się cieszyć ekologicznymi warzywami wyjątkowych umiejętności ogrodniczych. Rośliny, które chcemy hodować wystarczy umieścić w ziemi lub w specjalnym podłożu. Następnie ustawić odpowiednie dla nich parametry i czekać na urodzaj.

Uprawa tym bardziej, nie musi być skomplikowana, jeśli postawimy na rośliny całoroczne, które nie wymagają specjalnie ingerencji ogrodnika. W efekcie możemy liczyć na naprawdę okazałe plony. Istotny jest też fakt, że uprawiane warzywa, owoce lub zioła w growbox są wolne od wszelkich szkodników i pestycydów.

 

Od prostego namiotu do zautomatyzowanej szklarni

Najprostsze growbox'y są niedużych rozmiarów i zajmują nie więcej miejsca niż doniczki, które często stawia się w kuchni na parapecie albo blacie. Są również wyposażone w najprostszą, ale jednak skuteczną aparaturę do rozrostu roślin.

Mowa tu o zbiorniku na wodę, której rośliny pobierają tyle ile potrzebują, a także specjalnego oświetlenie wpływającego na ich rozrost. To rozwiązanie idealne dla uprawy najprostszych warzyw, albo ziół, tak często wykorzystywanych w kuchni.

Bardziej zaawansowane namioty do uprawy to niemal w pełni zautomatyzowane growboxy . Kontrolują nie tylko temperaturę, ale i wilgotność, oświetlenie oraz przepływ powietrza, a także zawartość CO2 - tak ważną w rozroście roślin. Mają dodatkowo zbiornik na podłoże lub na wodę, oświetlenie, a nawet wentylatory i filtry. Przy wyborze tego typu growbox'a uprawa nie wymaga jakiegokolwiek zaangażowania „domowego ogrodnika”.

 

Growbox niemal dla każdego...

Podsumowując, growbox to sposób na uprawę roślin w warunkach domowych nie tylko z myślą o tych, którzy nie mają własnego ogródka. To również idealne rozwiązanie dla osób, którym na co dzień brakuje czasu, jak i dla tych, którzy cierpią na pokarmowe nietolerancje. Growbox to też znakomite narzędzie dla właścicieli gastronomii, którzy chcą zachować idealny smak i świeżość składników potraw.