single

Nie daj się oszukać! Jak bezpiecznie kupować okulary?

Czy istnieją metody, które pozwalają na kupowanie wysokiej jakości okularów w atrakcyjnych cenach? Jak rozpoznać podróbkę oryginalnych okularów i kiedy warto zaufać sprzedawcy internetowemu? Oto kilka wskazówek.

Zakupy przez Internet – jak sprawdzić kompetencje osoby sprzedającej?

Obecnie Internet jest jednym z głównych kanałów, które pozwalają na wygodne robienie zakupów, również tych związanych z korekcją wzroku. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszędzie warto kupować. Pierwszym wyznacznikiem, który wskazuje na to, czy konkretny sklep internetowy jest właściwym miejscem są kompetencje osób sprzedających towar. Jeżeli sprzedawca myli najważniejsze pojęcia, np. nazywa wady wzroku chorobami albo twierdzi, że aby być optometrystą trzeba mieć uprawnienia lekarza, zastanów się, czy jest to właściwe dla miejsce do kupowania okularów.

Dobrym sposobem na wstępną ocenę tego, czy warto skorzystać z usług sklepu internetowego, jest zapoznanie się z opiniami na temat konkretnej instytucji w Internecie. Trzeba tu jednak uważać na fałszywe opinie, będące częścią marketingu szeptanego, np. pisane po to, by podnieść renomę sklepu wśród przyszłych klientów.

Jeżeli nie wiesz, czy skorzystać z usług konkretnego sklepu, zapytaj sprzedawców, jak długo pracują w branży i czy współpracują ze specjalistami od ochrony wzroku: optometrystami czy okulistami.

Korzystaj z zaufanych miejsc w sieci

Porad dotyczących okularów szukaj w sprawdzonych serwisach, np. na stronie internetowej: http://ioptyk.pl/. Znajdziesz tam szereg wskazówek dotyczących doboru okularów zarówno tych do korekty wad wzroku, jak i okularów przeciwsłonecznych. Dowiesz się również więcej na temat swojej wady refrakcji.

Ciekawym pomysłem jest chociażby weryfikowanie autorów porad związanych z noszeniem okularów. Sprawdź na innych stronach w Internecie, czy rzekomi twórcy treści rzeczywiście istnieją, czy też są to fikcyjne imiona i nazwiska. Warto weryfikować ich kompetencje, np. korzystając z portali skupiających przedstawicieli różnych zawodów. Można również sięgać po media społecznościowe i portale związane z życiem zawodowym. W takich miejscach można znaleźć dużo informacji na temat konkretnych osób, o ile założyły one tam konto.

Dowiedz się, jak rozpoznać podróbkę

Zanim kupisz jakikolwiek produkt, zastanów się, czy jest to produkt oryginalny. Niektórzy sprzedający wskazują, że konkretna para markowych okularów korekcyjnych czy przeciwsłonecznych kosztuje bardzo mało, czym chcą zachęcić klienta do ich kupna. W rzeczywistości taki produkt jest zwyczajną podróbką. Jak nie dać się oszukać? Jak rozpoznać z czym masz do czynienia, np. Ray Ban oryginał a podróbka?

Otóż okazuje się, że w celu rozpoznania „trefnego” towaru można przyjrzeć się lepiej kilku elementom takim jak: sprawdzenie kto w Polsce jest oficjalnym dystrybutorem konkretnego produktu, czy sklepy współpracujące z nim posiadają oznaczenie na swojej stronie internetowej składające się z napisu: „Certified Store”, wskazania bieżącego roku oraz logo marki na czarnym tle. Co więcej, na oryginalnym produkcie powinieneś znaleźć logo wygrawerowane w kilku miejscach, a także wygrawerowane cyfry na zauszniku. W przypadku niektórych oryginalnych okularów w zestawie możesz otrzymać oryginalne pudełko z logo marki, a także broszurę i ściereczkę ze znakiem marki.