single

Dodaj perfumy do ogrodu w postaci kwiatów o mocnym zapachu

Najlepszym sposobem na dodanie perfum do ogrodu w pojemniku jest uprawa rośliny, która wydziela słodki, silny zapach. Niezwykle słodki zapach ma na przykład aloes, który rośnie w gęstych kopcach wiosną i latem. Roślina ta rozsiewa się swobodnie, rozprzestrzeniając swój zapach w całym ogrodzie. Jej drobne kwiaty, którym towarzyszy korzenno-słodki zapach, sprawiają, że jest to doskonały wybór do pojemników wypełnionych kwiatami. Aloesy świetnie nadają się na kwiat cięty i wydzielają wspaniałe perfumy.

Dianthus to kolejna świetna propozycja do ogrodu w pojemniku. Ten wieloletni krzew ma piękny zapach i jest odporny na lekkie przymrozki oraz niektóre mrozy. Roślina ta dobrze rośnie w pełnym lub półcienistym miejscu w chłodniejszym klimacie i kwitnie późną zimą i wczesną wiosną. Jest także odporna na suszę i dobrze sprawdza się w pojemnikach. Pachnące kwiaty np. hoja są doskonałym wyborem do ogrodów z kwiatami doniczkowymi. Ponadto zarówno dianthus, jak i dafne są tolerancyjne wobec półcienia i dobrze znoszą mróz.

Inną rośliną, która może dobrze rozwijać się w ogrodzie pojemnikowym, jest ostróżka wysoka, która przez cały dzień wydziela słodki zapach. Roślina ta najlepiej rośnie w chłodnym klimacie i ma pachnące kwiaty w kolorze żółtym, białym lub różowym. Ta łatwa w pielęgnacji roślina rośnie w pełnym słońcu i jest odporna na lekkie przymrozki oraz długotrwałe mrozy. Rośliny te doskonale nadają się do pojemników i są łatwe w utrzymaniu. Są nie tylko atrakcyjne, ale także pożyteczne dla pszczół i motyli, a przy tym nie wymagają zbyt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Hoja

Najpopularniejszym i najbardziej pachnącym kwiatem doniczkowym jest mieszanka Hot Cakes. Ta pachnąca roślina preferuje słoneczne, dobrze zdrenowane stanowisko, ale toleruje częściowe zacienienie. Aby stworzyć pachnącą doniczkę, należy uszczykiwać końcówki wzrostu, dzięki czemu powstanie gęsta, pełna roślina. Zapach jest najbardziej intensywny wieczorem, więc okno lub otwarte patio sprawi, że pomieszczenie będzie pachnieć bosko.

Liliowce są doskonałymi kwiatami ciętymi. Roślina ta osiąga duże rozmiary i jest dostępna w wielu odmianach hybrydowych. Rośliny te są popularne wśród ogrodników, ale ich pielęgnacja może być trudna. Aby dobrze się rozwijać, potrzebują chłodnej pogody i jasnego światła. Dobrze dobrane lilaki sprawią, że donica stanie się centralnym punktem domu. Będą też idealną rośliną do ogrodu. Przed posadzeniem należy jednak pamiętać o uwzględnieniu pory roku.

Zapach kwiatów szałwii jest przyjemny i silny. Jej łodygi są mocne, a płatki pozostają nienaruszone po ścięciu. Do najbardziej pachnących roślin doniczkowych należy szałwia, która jest klasyczną rośliną podstawową w sklepach spożywczych. Jej goździkowy zapach jest kuszący i sprawia, że jest to doskonały wybór na kwiaty doniczkowe do wnętrz. Roślina ta jest mrozoodporna w strefach od 3 do 8 i dobrze rośnie w większości ogrodów.