single

Kuchnia z półwyspem - jak ją urządzić?

Kuchnia w przeszłości była zamknięta od głównej części mieszkania lub domu drzwiami. Kuchnia była uważana za nieciekawe i brudne zajęcie. Sposób myślenia się zmienia. Wspólne przygotowywanie posiłku sprawia przyjemność, a goście to uwielbiają. Kuchnia z wyspą, półwyspem lub innym elementem jest idealna do gotowania w większym gronie. Wyspa jest idealnym rozwiązaniem dla większych grup. Każdy ma łatwy dostęp do płyty kuchennej i każdy może pracować w obszarze obok niej. Ważne jest, aby w tych zabieganych czasach jak najlepiej wykorzystać każdą okazję do spędzenia czasu z bliskimi i przyjaciółmi.

Kuchnia została podniesiona do rangi centralnego pomieszczenia i jest teraz miejscem, w którym kwitnie życie rodzinne i towarzyskie. Często łączy się ją z częścią dzienną. Jest to świetny sposób na zwiększenie powierzchni i objętości mniejszych mieszkań, ponieważ są one ze sobą połączone.

W obecnym projekcie kuchnia jest przedłużonym pomieszczeniem, które rozciąga się od salonu. Jest zbyt wąska, aby umożliwić wyspę, ale półwysep z kuchenką i miejscem do jedzenia sprawdziłby się dobrze.

Wysokie meble kuchenne znajdują się za ścianą, na której wisi telewizor. Tworzą one pełną ścianę. W ich skład wchodzi lodówka side-by-side z kostkarką, piekarnik oraz kuchenka mikrofalowa. Ten element występuje we wszystkich wersjach. Ta meblościanka jest przestronna, co pozwala nam na zaprojektowanie wyposażenia po drugiej stronie kuchennej ściany.

Styl ascetyczny (loftowy)

Jest to styl loftowy, który od jakiegoś czasu jest w modzie. Zastosowałam okładzinę z cegły, a ściany pomalowałam białą farbą. W ten sposób chciałam stworzyć wrażenie surowości wnętrza. Stworzyłam proste meble z ciemnego orzechowego forniru. Aby blat nie uległ zaplamieniu, jest wykonany z jasnokremowego corianu i ma podstawę, która opiera się na ścianie. Ściana powyżej nie jest chroniona, ponieważ urządzenia, które powodują najwięcej zachlapań, nie są zamontowane bezpośrednio przy ścianie. Zlew znajduje się pod oknem. Parapet i ściana są wykończone corianem. Płyta grzewcza znajduje się na półwyspie. W suficie zamontowane są lampy halogenowe. Pomiędzy sufitem podwieszanym a ścianą powstała szczelina, w której zamontowano szynę z reflektorami, które oświetlają blat kuchenny. Na ścianie zamontowane są dwa czarno-białe zdjęcia w cienkich ramkach. Zamontowane świecące półki znajdują się naprzeciwko okna. Nie ma tu żadnych szafek wiszących. Kredens z porcelaną i szkłem znajduje się pod ścianą na granicy salonu i kuchni. Jest on częściowo połączony z "półwyspem", na którym mieści się płyta grzewcza. Nad płytą grzewczą znajduje się okap wyspowy wykonany z Amica. Półwysep składa się z szafki pod oraz z barku, który można podnieść względem blatu kuchennego. Więcej porad wnętrzarskich znajdziesz na https://wnetrzarskieinpiracje.pl/

Kuchnia z półwyspem

Styl wiosenny

Wszystkie przedstawione kuchnie mają ten sam układ funkcjonalny. Ta posiada pełną ścianę mebli po prawej stronie z zabudowanym sprzętem AGD oraz blat roboczy z szafkami pod nim. Przestrzeń jest na tyle duża, że pozwala na wykorzystanie dolnych szafek. Na ścianie powyżej można wyeksponować fototapetę w kolorze wiosennej zieleni, która przedstawia gałąź z młodymi listkami i pięknie oświetloną. Fototapetę można pobrać ze strony www.fototapeta.net. Szafki mają białe lakierowane drzwi z płyty MDF i czarne granitowe blaty. Są proste, gładkie i kontrastują z wzorzystą tapetą. Cały efekt daje radosny i optymistyczny nastrój. Tapeta jest przyklejona do sufitu na tej samej wysokości co szafki dolne. Ścianę przed zabrudzeniami i zarysowaniami chroni stalowa listwa. Do przykrycia płyty grzewczej użyłam okapu in-form Wave firmy Elica. Dodaje on dekoracyjny i ekstrawagancki akcent do prostej kuchni. Jeden poziom blatu półwyspu można przekształcić w stół. Ponieważ klasyczne krzesła są zbyt wysokie, ważne jest, aby przy stole siedziały niskie hokery. Podobnie jak w poprzedniej kuchni, oświetlenie jest wpuszczone w sufit. Szczelinę między sufitem podwieszanym a ścianą wypełnia szyna z reflektorami, które oświetlają zarówno motyw tapety, jak i blat.

Styl romantyczny

Ta aranżacja kuchni bardzo różni się od innych pomysłów. Nostalgiczna nawiązuje do kuchni angielskich lub prowansalskich. Tapeta Cole & Son w romantyczny wzór z pachnącymi kwiatami groszku podkreśla klimat. Sufit wykończony jest ozdobnymi listwami. Choć meble są białe, nie sprawiają wrażenia ciężkich. Użyłam prostych stalowych uchwytów, a drzwi mają bardzo mało listew (opiłków). Współczesny żyrandol, który zawiesiłam, był stylizowany w kierunku klasycznej elegancji. Ideą projektu było nadanie kuchni współczesnego charakteru, przy jednoczesnym zachowaniu otwartości na żywioły. Na blacie ustawione są dwa kredensy, w których można przechowywać eleganckie szkło i porcelanę. Na dole mają półkę na przykład na przyprawy. Ściana jest podświetlona od góry lampami, które oświetlają również blat. Stalowa konstrukcja podtrzymuje wbudowany wentylator wyspowy, który jest zamontowany nad półwyspem z płytą grzewczą. Jest ona pokryta płytą gipsowo-kartonową z ozdobnymi listwami. Stół o standardowej wysokości jest "wcięty" w róg szafki pod płytą grzewczą.