single

Waga analogowa czy elektroniczna – którą lepiej wybrać?

Waga to nieskomplikowane urządzenie, do którego często podchodzimy niechętnie. Pokazuje przecież nasze najsłabsze strony. Nie zmienia to jednak, że warto zaopatrzyć się w swój egzemplarz – zwłaszcza gdy jesteśmy na diecie. Tylko który typ wybrać: analogowy czy elektroniczny?

Waga analogowa – nieskomplikowane urządzenie

Waga łazienkowa powinna znaleźć się w każdym domu. Najczęściej wybór pada właśnie na analogowe modele, które są prostym, nieskomplikowanym urządzeniem bez dodatkowych funkcji. Nie wymagają zasilania, są właściwie bezawaryjne – zgubny może być dla nich wyłącznie ciężar, który zniszczy mechanizm. Obsługa wagi jest banalnie prosta – wystarczy na niej ustać i odczytać wynik, który pojawia się na tarczy z podziałką i wskazówką. Niestety waga analogowa posiada pewien mankament. Jest nim niska precyzja pomiaru. Granica błędu zależna jest od modelu, jednak sięgać może nawet kilograma, co u osób odchudzających się bądź u sportowców, jest nie do przyjęcia. Prostota urządzenia sprawia, że jest to dobry produkt dla osób bez większych wymagań, które cenią sobie bezawaryjność i chcą tylko od czasu do czasu sprawdzić swoją wagę.

Waga elektroniczna – dokładny pomiar i dodatkowe funkcje

Wagi łazienkowe, które stanowczo wygrywają wśród klientów, należą jednak do grupy wag elektronicznych. Głównie ze względu na dokładność pomiarów, ale także dodatkowe funkcje, które umożliwiają śledzenie nie tylko zmian w swojej wadze, ale również w innych zmiennych, takich jak pomiar masy mięśniowej czy zawartości wody w organizmie bądź określenie wieku metabolicznego. Oczywiście nie wszystkie wagi elektroniczne posiadają takie funkcje – to dotyczy wag diagnostycznych, które polecane są osobom na diecie oraz profesjonalnym sportowcom, którzy oczekują dokładnej i pogłębionej analizy swojego ciała. Wagi elektroniczne posiadają czytelne wyświetlacze oraz dokładność nawet do 5 gramów. To ogromny przeskok technologiczny od prostych wag analogowych.

Kupując wagę do swojej łazienki, kieruj się przede wszystkim funkcjami, których oczekujesz od takiego sprzętu. Jeśli stawiasz wyłącznie na pomiar wagi i nie zależy ci na dokładności, możesz postawić na wagę analogową. Jednak do dokładniejszych i bardziej pogłębionych pomiarów przyda ci się waga elektroniczna. Więcej na temat tych sprzętów dowiesz się na stronie Leifheitsklep.pl.

Artykuł partnera