single

Płytki Aparici Carpet

Aparici Polska jest przedstawicielem na Polskę oraz generalnym importerem ceramiki hiszpańskiej Aparici. Produkty od tego producenta słyną z bardzo oryginalnego designu oraz także wyjątkowej jakości. Nawet kolekcje są bardzo dużym wydarzeniem dla samej branży, ponieważ Aparici wyznacza trendy, inicjuje mody oraz także tworzy całkiem nowe style.

Jesteśmy niezmiernie dumny, że w pełni możemy reprezentować w naszym kraju tego cenionego producenta na całym świecie. Poza tym jesteśmy pewni, że różnorodność samej oferty Aparici sprawi, że niezależnie od gustów indywidualnych, znajdą Państwo dla siebie produkt, który odpowiadać będzie wybranej koncepcji samego urządzenia wnętrza.

Poznaj historię firmy

Aparici jest czołowym hiszpańskim producentem ceramicznych kafli oraz gresów podłogowych na rynek międzynarodowy oraz także lokalny. Siedziba firma znajduje się w Hiszpanii w Alcora. Tam właśnie produkcja płytek jest związana bardzo silnie z tamtejszą kulturą, jak i także tradycją.

Początki firmy sięgają roku 1961. Zespół firmy rodzinnej wtedy liczył osiem osób oraz zajmował się wypiekaniem ciast i wypieków. Obecnie Aparici to prawdziwy lider w sektorze pod względem samej sprzedaży, jakości produktu cz też designu oryginalnego łącznie rocznie produkując 14,5 miliona metrów kwadratowych gresów oraz ceramiki. Pomimo produkcji masowej ciągle żywa jest tutaj tradycja podejścia rękodzielniczego do produktu. Takiemu podejściu głównie służą technologie stosowane między innymi sitodruku (cyfrowo sterowana linia do natryskowego sitodruku). Dzięki temu właśnie każda płytka jest inna, a finalny efekt powierzchni ułożonej jest znacznie bardziej naturalny.

Jakość Aparici

Jakość oraz także niepowtarzalne wzornictwo to dwie cechy najważniejsze ceramiki Aparici. Procesy samej selekcji materiałów oraz produkcji poddane są wielu kontrolom, a to wszystko po to, aby móc sprostać oczekiwaniom rynku jakże wymagającego. producent stosuje między innymi technologię wypały podwójnego. W pierwszej kolejności wypala się czerep gliniany, a później szkliwo. Drugi wypał odbywa się w temperaturze niższej, co sprawia, że kolory potrafią być intensywne niezwykle, a szkliwo ma połysk bardzo unikalny. Jest to proces wypału. Jest kontrolowany niezwykle dokładnie. Producent nam gwarantuje powtarzalność odcieni z każdą dostawą.

Od wielu lat Aparici płytki cieszą się sporą popularnością. Kolekcją najbardziej rozpoznawalną jest kolekcja Carpet. Cieszy się ona niesłabnącą popularnością. Kolekcja cały czas jest aktualizowana o nowe modele oraz o nowe kolory jak na przykład Bohemian. Aparici stawia również bardzo mocno na wzornictwo bardzo wyraziste, które zaobserwować można w kolekcjach płytek w stylu chociażby patchwork takich jak: Bondi, Sao Luis, Tango oraz także Altea. Jeśli poszukujemy heksagonów ciekawych z efektem lastryko kolorowego, to powinniśmy sprawdzić konieczne kolekcję o nazwie Stracciatella. Coraz bardzo popularne są ostatnio płytki metaliczne z połyskiem delikatnym - Grunge oraz Metallic. Formaty mniejsze w ofercie producenta tego są także niezmiernie ciekawe. Na myśl przywodzą ręcznie robione stare kafle. Kolekcje Gatsby jest przykładem tego najlepszym.

modnalazienka.pl