single

Świece o zapachu jaśminu

Leki pochodzące z przyrody i naturalne kuracje wspomagające zdrowie. Jeszcze niedawno traktowane z przymrużeniem oka, dziś uznawane za skuteczną alternatywę dla wielu farmaceutyków. Oleje pozyskiwane z roślin to niezwykłe bogactwo substancji aktywnych, które pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Jeżeli jesteśmy narażeni na stres i potrzebujemy ukojenia – włączmy do codziennych kuracji świece o zapachu jaśminu.

 

Bezpieczne i przyjemne kuracje zapachem

Kuracja zapachem dla niektórych może brzmieć zaskakująco. Jednak terapeutyczne działanie roślinnych olejów zostało udowodnione. Pozytywny wpływ na ciało i psychikę mają nie tylko wyciągi aplikowane bezpośrednio na skórę czy napary z kwiatów lub liści. Również sam zapach uwalniany w pomieszczeniu oddziałuje na organizm. Olejki eteryczne do aromaterapii albo świece zapachowe są więc wspaniałym sposobem na poprawę samopoczucia. Do tego łatwo dostępnym, prostym do zastosowania i bardzo przyjemnym.

Zapachy terapeutyczne – które?

Nawet jeśli dotychczas nie zgłębialiśmy tajników aromaterapii, być może słyszeliśmy o cechach niektórych roślin i pozyskiwanych z nich olejków eterycznych. Lawenda znana jest ze swoich właściwości uspokajających, a pomarańcza – energetyzujących. Z kolei drzewo herbaciane ma silne działanie antyseptyczne. Mniej popularną, ale zdumiewającą w działaniu rośliną, jest jaśmin.

Głęboko odprężające świece o zapachu jaśminu

Intensywny zapach kwitnącego jaśminu zwykle dobrze nam się kojarzy – przywodzi na myśl wczesne lato, nastrój odpoczynku i relaksu w otoczeniu rozkwitającej przyrody. Ale nie tylko przyjemne skojarzenia wpływają dobrze na nasze zdrowie czy samopoczucie.

Najnowsze badania wykazują, że jaśmin ma właściwości uspokajające i odprężające. Korzystnie wpływa na ciśnienie krwi i wyrównanie oddechu. Nic więc dziwnego, że wycisza organizm i przywraca spokój ducha. Jaśmin stosowany jest także jako skuteczny środek w terapii bólu.

Naturalny sposób na wyciszenie, regenerację i dobrą energię

Świece o zapachu jaśminu to naturalny środek na uspokojenie. Jeżeli pragniesz wracać do domu, który da ukojenie po trudnym dniu, to jaśminowe nuty mają właśnie takie działanie. Wyciszają umysł, łagodzą niepokoje i pomagają zasnąć. Warto rozpalić je przed snem w sypialni lub postawić w łazience i połączyć z odprężającą kąpielą.

Głęboki relaks pozwala na dobrą regenerację i nową energię w kolejnych dniach pełnych wyzwań. Świece o zapachu jaśminu to także elegancka ozdoba wnętrza – szlachetny aromat nie tylko odpręży, ale też udekoruje wnętrze.